Пристрої виведення

Пристрої виведення служать для перетворення інформації із форми, що зрозуміла комп'ютеру, у форму, зрозумілу людині.

Основними пристроями виведення результатів обробки інформації є монітор і принтер.

Існують такі пристрої введення:

• Пристрої для виведення інформації візуально
    • Монітор
    • Проектор
    • Принтер
    • Графопобудовник
  • Пристрої для виведення інформації через звук
    • Акустична система
    • Навушники
    • Вбудований динамік
  • Пристрої для виведення інформації через вібрацію
    • Ігровий джойстик

Знайди картинки цих пристроїв та розмісти на другому слайді презентації. Підпиши їх назви за допомогою WordArt

Монітор (англ. monitor — спостерігати, стежити) призначений для виведення на екран текстових і графічних даних.

Зображення на екрані монітора утворюється з окремих елементів зображення — пікселів (англ. picture element — елемент зображення), які інколи називають точками зображення. Розмір діагоналі – чи не основна характеристика монітора. Поширеними є монітори з діагоналлю 15, 17, 19, 21 дюймів (1 дюйм = 2,54 см). Важливою характеристикою монітора є частота регенерації зображення, або частота кадрової розгортки. Чим вищий цей показник, тим менше буде помітно мерехтіння зображення і менше втомлюються очі користувача.

Знайдіть відповіді на запитання:

1. Які є серії моніторів?
  2. Які основні властивості моніторів?
  3. Які є монітори за типом внутрішнього устрою (технології) ?

Запиши відповіді на ці питання на 3 слайді презентації.

ПІДКАЗКА І

ПІДКАЗКА ІІ

ПІДКАЗКА ІІІ

ПІДКАЗКА

Пристрої друку призначені для виведення тексту, графічних зображень на тверду поверхню (папір, картон, плівку тощо).

Принтер - це пристрій для виводу інформації з комп'ютера на паперовий носій або плівку.

Характеристики:

• тип – матричний, струменевий, лазерний тощо;

• роздільна здатність;

• швидкість друку;

• формат паперу (А3, А4);

• можливість кольорового друку.

Принтери, залежно від методів отримання зображення, розподіляють:

• ударні (матричні) – ті, що створюють на паперовому носії зображення символів або графіки за допомогою окремих точок, які наносяться з використанням спеціальних ударних механізмів та фарбуючої стрічки;
  • безударні (струменеві, лазерні, світлодіодні, термічні) – ті, що формують зображення з крапель чорнила, частинок порошку або шляхом нагрівання спеціального паперу чи фарби.

Створіть схему попередньої характеристики і вставте на 4 слайд.

1. Назвіть властивості принтерів?

2. Які є принтери за технологією друку?

3. Які є принтери за колірністью друку?

Знайдіть відповіді на поставлені питання і розташуйте їх на 5 слайді.

Плоттер - це пристрій, за допомогою якого можна отримати копії електронних схем, малюнків, креслень, карт і інших графічних зображень. Пристрій виводить графічну інформацію з комп'ютера на папір або будь-який інший вид носія. В якості носія, крім звичайного паперу, використовують спеціальну плівку, а також електростатичний або термореактивний папір. Друга назва плоттера - графічний пристрій.

На сьогоднішній день плоттери поділяються на два різновиди:

• Плоттери векторного типу. В даному типі пишучий вузол рухається по одній або двох координатах. Пір'яні плоттери є типовими представниками;
  • Плоттери растрового типу. У даного різновиду застосовується принцип створення картинки шляхом заповнення поверхні паперу крапками барвника.Струменевий плоттер є типовим представником.

Цікаво знать

3D принтер.

3D друк винайшов Чак Хулл в далекому 1986 році. Це процес читання цифрової віртуальної 3D моделі з наступною побудовою фізичного об’єкта.

На сучасному ринку доступна велика кількість конкуруючих технологій, що дозволяють надрукувати 3D модель. Їхні основні відмінності стосуються етапу нашарування при створенні деталі. Деякі технології використовують плавлення або розм'якшення робочого матеріалу для виробництва шарів, інші — рідкі матеріали, які твердіють за різними технологіями. Двома основними технологіями є: лазерна та струменева.

Лазерна

Лазерний друк — ультрафіолетовий лазер попіксельно засвічує рідкі фотополімери, при цьому вони тверднуть і перетворюються на досить міцний пластик.

Лазерне спікання — у цьому випадку лазер пошарово випалює в порошку з легкосплавного пластику контур майбутньої деталі.

Ламінування — деталь створюється з великої кількості шарів матеріалу, які поступово накладаються один на одного, склеюючись при цьому.

Струменева

Застигання матеріалу при охолодженні — роздавальна голівка апарату видавлює на охолоджувальну платформу краплі розігрітого термопластика або іншого робочого матеріалу. Краплі моментально застигають, формуючи при цьому шари майбутнього об'єкту.

Полімеризація фотополімерного пластику під дією ультрафіолетового випромінювання — спосіб схожий на попередній, але у даному випадку пластик твердне під дією ультрафіолетової лампи.

●  Склеювання або спікання порошкоподібного матеріалу — те ж саме, що і лазерне спікання, але порошок склеюється клеєм, якиий надходить зі спеціальної струменевої голівки. У цьому випадку можна відтворити забарвлення деталі, використовуючи сполучні речовини різних кольорів.